Visiidi meeldetuletus SMSiga võib anda korraliku kokkuhoiu

Lõuna-Rootsis Skåne regioonis saadetakse
patsientidele arsti visiidi kohta meeldetuletus SMSiga, et vältida ärajäänud
kohtumisi.

Sellega loodetakse raisku läinud aja kulusid kärpida, kirjutas dagensmedicin.se.

Patsiendid, kes ei lähe kokkulepitud visiidile kohale, lähevad riigile iga aasta maksma miljoneid kroone. Skåne regioonis on nüüd otsustatud proovida probleemi lahendada meeldetuletustega.

Kevade jooksul võtsid katsest osa 15 kliinikut ja nüüd on kavas SMS-teenuste laiendamine.

„Meeldetuletuse saatmine SMSina maksab vaid kaks krooni, samas kui ärajäänud arstivisiit maksab tuhandeid. See on summa, mis teeb patsientidele, personalile ja maksumaksjatele palju rohkem rõõmu,“ ütles regiooni esindaja ja SMS-meeldetuletuste projektijuht Birgitta Lindström.

SMS-meeldetuletus on patsiendi jaoks vabatahtlik. Kui ta sellega nõus on, siis tuleb meeldetuletus päev enne planeeritud visiiti.

Skåne regiooni aastasest 4 miljonist arstivisiidist umbes 80 000 puhul jääb patsient kohale tulemata. Patsiendi osa, mis visiidi ärajäämise tõttu saamata jääb, on 150-300 Rootsi krooni (250-500 Eesti krooni). See aga on vaid väike osa kogukuludest, milleks on hinnanguliselt umbes 2000 Rootsi krooni (ligi 3400 Eesti krooni) visiidi kohta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.