• 02.09.08, 17:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

NOVAATOR: Geeniteraapia aitab kuuljaks saada

Teadus on jõudnud sammukese lähemale kurtuse ravimisele – hiire embrüosse viidud geeni avaldumise tulemusel tekkis sisekõrvas oluliselt rohkem helilaineid elektriimpulssideks muutvaid karvarakke, mis talitlesid sarnaselt normaalsetele karvarakkudele.
Sisekõrvas paiknevas Corti elundis asuvad karvarakud, mis neid ümbritsevasse vedelikku levinud helilained tõlgivad mööda närve ajju liikuvateks elektriimpulssideks, kirjutas Novaator Eesti Geenikeskuse vahendusel.

Seotud lood

Uudised
  • 02.07.08, 16:45
Geeniteraapia abil taastati valgustundlikkuse kaotanud võrkkesta talitlus
Šveitsi ja Ühendriikide teadlased kasutasid geeniteraapilist manipulatsiooni, et valgusretseptorrakkude (kolvikeste-kepikeste) puudumise tõttu pimedate hiirte võrkkestadele anda tagasi valguse tajumise võime.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele