Puurmani vald on juba aasta perearstita

Puurmani vald Jõgevamaal otsib juba üle
aasta uut perearsti, kaks konkurssi ei ole toonud mitte ühtegi huvilistki.
Maavalitsuste sõnul läheb maale ja äärealadele perearstide leidmine üha
keerulisemaks.

„Eelmine perearst suri möödunud detsembri alguses ja siiani aitab meid hädast välja naabervalla Laeva perearst,” ütles Puurmani vallavanem Rauno Kuus.

Kahele korraldatud konkursile ei tulnud ühtegi avaldust, kirjutas Eesti Päevaleht. „Praegu loodame ühele noorele residendile, kes ehk saab tulla järgmise aasta juunis,” rääkis Kuus, kuidas plaanitakse leida ligi tuhandele inimesele uus arst.

Kui seegi lootus kustub, tuleb vallavanema sõnul ühendada Puurmani nimistu naabervalla nimistuga ja üks arst peab hakkama ravima kahe valla rahvast.

Sama teed on läinud nii mõnigi omavalitsus. Näiteks Valgamaal on juba häda sunnil valdade nimistuid liidetud. Neil on suve algusest saati perearstita Tõlliste vald ja kaks aastat on Valgas puudu üks perearst. Linna kuus perearsti rabavad ülekoormatud nimistute teenistuses.

„Omavalitsus pakkus sada tuhat krooni stardiraha ja ametikorterit, kuid kolm konkurssi linna perearsti leidmiseks möödusid ilma ühegi avalduseta,” kurtis Valga maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiu osakonnajuhataja Ülla Visnapuu.

„Kui nii edasi läheb, siis jäävad perearstid tööle üksnes tõmbekeskustesse,” ennustas ta.

Tallinna perearstide seltsi juhatuse liige Kristi Parts arvab, et kohalikud omavalitsused peaksid perearste rohkem toetama, siis tuldaks ka maale rohkem. „On kohalikke omavalitsusi, kes toetavad perearste näiteks ruumide soetamisega, aga on ka kohti, kus eeldatakse, et arst tegeleb kõigega ise ja tasub ise kõige eest,” rääkis Parts.

Takistuseks on Partsi sõnul osutunud see, et seadusega on reguleerimata, kui suur osa peab praksise rahastamisel olema kohaliku omavalitsuse kanda. Seetõttu see varieerub vallati kõvasti. „Perearstide selts soovib, et lepingud haigekassaga oleksid individuaalsed,” sõnas Parts.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.