Autor: Triin Tabur • 9. märts 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Lõikus on tülikast korsetist tõhusam

Tallinna Lastehaigla ortopeediaosakonna juhataja Tiit Härma sõnul kasutatakse tänapäeval skolioosi ravimiseks põhiliselt operatiivset meetodit.

“Korseti kandmise vastu räägib see, et korsett on lapsele väga ebamugav, sest seda peab kandma 23 tundi ööpäevas kuni kasvuperioodi lõpuni,” märgib doktor Härma. Pärast korseti kandmist tuleb 13-14 aasta vanuses teha ka operatsioon, kuna korsett ei aita skolioosi süvenemist pidurdada. Seepärast kasutatakse tänapäeval korsetti oluliselt vähem.

Operatiivne ravi on üldiselt näidustatud, kui lülisamba kõverus on üle 40°. Tallinna Lastehaiglas on viimase aasta-kahe jooksul kasutanud skolioosi operatiivseks raviks BAVD-meetodit (Bilateral Apical Vertebral Derotation). Meetod töötati algselt välja Koreas ja USA ortopeed Lawrence G. Lenke täiustas seda.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708