Töötülis leppimist ei tule

Täna hommikul toimunud palgaläbirääkimiste
arutelul riikliku lepitaja juures otsustati koostada eriarvamuste
protokoll, millega lepitusmentelus ka lõpeb. Seejärel
tekib arstide liidul ja tervishoiutöötajate kutseliidul õigus alustada
oma õiguste kaitseks aktsioonidega, näiteks streigi ettevalmistamist.

Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärn ütles, et praegu leppimist ei tule, kuid tänane arutelu toimus siiski konstruktiivses õhkkonnas, kõik osapooled kuulasid üksteise seisukohti.

Samas otsustati, et koostatakse eriarvamuste protokoll.

Selleks peavad töötüli osapooled - Eesti Arstide Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ning Eesti Haiglate Liit esitama lepitajale nädala jooksul, 29. detsembriks kirjalikult oma eriarvamuste seisukohad. Nende põhjal peab lepitaja koostama eriarvamuste protokolli.

"Kui lepitaja langetab otsuse läbirääkimiste lõpetamiseks kokkulepet saavutamata, siis tekib arstidel ja õdedel õigus aktsioonide ehk ka streigi alustamiseks," selgitas Pärn. Ta rõhutas, et seejärel tuleb siiski uuesti läbirääkimistega alustada.

"See on poolte valik, mina kutsusin üles leppimisele," lisas Pärn.

Samas on lepitaja seisukohal, et ametiliitude esitatud kollektiivlepingu projektiga pole võimalik läbirääkimistel edasi minna, kuna projekt nõuab palgatõusu 2012. aastast.

"Järgmise aasta palkade osas on rong läinud," ütles lepitaja. "Palgatõusu pole võimalik teostada, sest riigieelarve on vastu võetud ja haigekassa eelarve on selle osa."

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.