Hiljutises „Pealtnägija" saates oli juttu Tallinna lastehaigla ravivigadest ja TÜ kliiniku arsti Priit Kasenõmme kommentaarid nende juhtumite juurde. See oli minu teada esimest korda, kui üks haiglaarst teeb teise haigla kolleegide kohta meedias avalikku kriitikat, kirjutab staažikas lastearst Adik Levin Õhtulehes.
Loomulikult patsientide esinduse vaatevinklist selline käitumine oli õige ja ajakohane. Arstina aga arvan, et selline käitumine oli pehmelt öeldes ebaeetiline. Tõsi on see, et liikvel on väide, et arstide seas on kasutusel ringkaitsesüsteem. Jah, tõepoolest, ei ole välistatud, et mõnikord on meditsiinis ringkaitse täiesti olemas. Minu küsimus on aga selline, kas ringkaitse süsteem toimib ainult meditsiinis? Loomulikult mitte, kahjuks võime ringkaitse momente kohata paljudes eluvaldkondades.
Seotud lood
Mitu lapsevanemat on esitanud Eesti patsientide esindusühingule kaebuse, et Põhja-Eesti suurimas lastehaiglas ei saa kvaliteetset teenindust ja arstid teevad korduvalt praaki.
Meditsiiniteaduste doktor Adik Levin leib, et miski ei muutu seni, kuni haiglate nõukogudes istuvad parteisõdurid.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.