Meditsiiniuudiste toimetus küsis apteekidega seotud ekspertidelt, milliseid tervishoiuteenuseid nemad apteegis osutada sooviksid ja kust peaks selle tarbeks raha tulema.

- Eesti Proviisorite Koja juht Karin Alamaa-Aas.
- Foto: Raul Mee
Eesti Proviisorite Koja juht Karin Alamaa-Aas ütles, et proviisor ja farmatseut on ravimispetsialistid, seega pädevad pakkuma kõiki ravimitega seonduvaid teenuseid - ravimite kasutamise nõustamine, uue ravimi kasutamise nõustamine, ravimite kasutamise ja kõrvaltoimete analüüs ja nõustamine, ravimisoostumusega tegelemine, erinevad tervise ja elustiili haiguste nõustamised, jne.
Seotud lood
Muutustele ravimipoliitikas ja ravimiseaduses hinnangut andes peab nentima, et alates 2010. aastast puudub Eestis kehtiv ravimipoliitika. Seetõttu ei saa täna rääkida muudatustest ravimipoliitikas, vaid ad hoc korras tehtud üksikotsustest.
Proviisorite koja juht Karin Alamaa-Aas rääkis Meditsiiniuudiste ravimiseminaril, et proviisorid on vaatamata levinud arvamusele valmis hakkama omanikuks.
Eesti Proviisorite Koja juhatuse esimees Karin Alamaa-Aas märgib apteekritele kättesaadava raviinfo teemat kommenteerides, et ministeeriumil ei peaks olema kartust, et apteekrid infot vääralt kasutavad.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.