• 06.10.16, 14:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kahe aastaga kaks kodusünnituse luba

Ajast, mil Eestis muutus kodusünnituste assisteerimine legaalseks, on riikliku loa selle tegevuse läbiviimiseks saanud kaks ettevõtet.
Kodus sündis 2015. aastal planeeritult  kokku 39 last.
  • Kodus sündis 2015. aastal planeeritult kokku 39 last.
  • Foto: Scanpix/Caro
Alates 1. augustist 2014 on Eesti Vabariigis võimalik naisel, kes on valinud sünnitamise kohaks kodu, saada legaalset ämmaemandusabi kodusünnitusel ja ämmaemandatel on sellest ajahetkest võimalus taotleda kodusünnituse tegevusluba.

Seotud lood

Uudised
  • 05.10.16, 16:45
Piret Veerus võtab ette investeeringu raskes seisus vastsündinute nimel
Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmaja saab järgmisel kevadel kuus uut perepalatit vastsündinute intensiivravi jaoks.
Uudised
  • 05.07.17, 16:30
Kolmas kodusünnitusabi osutaja sai terviseameti loa
Selle aasta maikuu lõpul sai üle pika aja taas üks ämmaemand kodusünnitusabi teenuse osutamise loa. Kokku on seda luba omavaid ettevõtteid Eestis nüüd kolm.
Uudised
  • 13.01.16, 14:04
Kaoküla: kodusünnituse võimalusi jääb üha vähemaks
Eelmisel nädalal tuli Postimehe andmetel pärast kodusünnitust elustada ühte Harjumaal ilmavalgust näinud last.
Uudised
  • 13.10.16, 12:00
Kodus sündinud lapse päritolu tõestamine võib lõppeda kohtus
Tervishoiutöötaja saab meditsiinilise sünnitõendi väljastada ainult sellise sünni kohta, mille juures ta on ise viibinud, kirjutas sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse vastuseks terviseameti päringule.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele