Anne Männik: uues teenuste loetelus on hulk küsimärke

SA Tallinna Hambapolikliiniku juhatuse esimees Anne Männik.
SA Tallinna Hambapolikliiniku juhatuse esimees Anne Männik.

SA Tallinna Hambapolikliiniku juhatuse esimees Anne Männik ütles, et uues tervishoiuteenuste loetelus on näha mitmeid mõttekäike, mis hambaarstides hetkel segadust tekitavad.

Uus tervishoiuteenuste loetelu kinnitati valitsuse istungil aasta lõpus ehk 29. detsembril.

"Selgitus loetelu muudatuste ja hinnakirja kasutamise kohta saabus samuti viimasel minutil, alles aasta viimase tööpäeva õhtupoolikul," ütles Männik. "Seega ei ole veel ei meil endil ega ka paljudel arstidel olnud piisavalt aega sellega süvitsi tutvuda," lisas ta.

"Küll aga saame öelda, et juba praegu on uues loetelus näha mitmeid mõttekäike, mille kohta on meie arstid segaduses," jätkas hambakliiniku juht. "Osade enamkasutatavate teenuste hindasid, näiteks hambatäidised, mis on aeganõudev töö, kui seda teha korralikult, on väga tugevalt kärbitud," tõi kliiniku juht välja.

Männiku sõnul on esmamulje, et uute hindade korrigeerimisel ei ole arvestatud arsti ja abipersonali teadmiste, oskuste ja töö maksumusega ning kõige muu hambaraviteenuse  juurde kuuluvaga, nagu näiteks instrumentide sterilisatsioon ja desinfektsioon ning arsti  töökoht ja selle professionaalne hügieen, ilma milleta on võimatu meditsiiniteenuste kvaliteeti tagada ja mis on asutusele väga kulukas. 

Küsimusele, kas laste hambaravi teenuse osutamises võib sel aastal muutuseid tulla, vastas Männik: "Jääme praegu lepingu osas mõtlema ja arutlema. Otsust me uisapäisa ei langeta."

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.