LTKH õendusjuht: on erialasid, kus vajame õdesid juurde

Õed on väga tundlikud palgaerinevuse suhtes, seda eriti nooremad õed, rääkis Lääne-Tallinna keskhaigla õendusjuht Aivi Kabur.

Lääne-Tallinna keskhaigla õendusjuhi Aivi Kaburi sõnul sõltub õdede arv haiglas ennekõike haigekassa rahastamisest.

"Kahjuks on viimastel aastatel haigekassa lepingumahud järjest vähenenud, mistõttu ei saa me ravida nii palju patsiente, kui saaksime ja sooviksime ravida. Kui ravirahastamise vähenemine jätkub, ei ole meil ühel hetkel oma personalile enam samas mahus tööd anda," nentis Kabur.

Kui palju on aastas lahkuvaid ja uusi õdesid, on õendusjuhi sõnul raske täpselt öelda, kuid tema hinnangul on LTKHs on need arvud enam-vähem tasakaalus.

"Kuna meil töötavate vanemaealiste õdede osakaal on võrdlemisi suur, on töötajate vahetumine paratamatu. Samas, personali voolavus ongi õdede seas pigem suur," arutles õendusjuht.

Aga miks õed lahkuvad? LTKH kogemus näitab, et õed on palganumbri suhtes üsna tundlikud, mis tähendab, et haiglatevahelises konkurentsis võidab see, kes pakub suuremat töötasu.

"Sageli võib ka väikene erinevus palganumbris olla töökoha vahetamiseks piisav motivatsioon, seda eriti just nooremate õdede seas, kel pole tekkinud konkreetse tööandja suhtes lojaalsust," rääkis Kabur.

Siiani pole töö seisma jäänud

"Siiani ei ole tekkinud olukordi, kus töö oleks õdede nappuse tõttu seisma jäänud. Siiski on erialasid, mille puhul vajame õdesid juurde," kinnitas õendusjuht.

LTKHs on nendeks erialadeks näiteks intensiivravi, kardioloogia ja neuroloogia, samuti ambulatoorne eriarstiabi.

"Ambulatoorset tööd tegevate õdede puhul on väga hinnatud need töötajad, kel on head käelised oskused protseduuride teostamiseks," selgitas Kabur.

"Üleüldine suurem nõudlus, sh meie haiglas, on veel ka operatsiooniõdede järele. Paraku kestab nende väljaõpe kaua ja operatsiooniõeks soovijate arv pole kuigi suur," toob ta välja veel ühe kitsaskoha.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.