Sesteril on tervishoiu päästmiseks oma valem

Rahandusminister Sven Sester.
Rahandusminister Sven Sester.

Kui töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski pakkus lisaraha leidmiseks tervishoidu välja idee, et riik võiks hakata tasuma eakate eest sotsiaalmaksu, siis rahandusministrile Sven Sesterile see lahendus ei meeldinud. Sester teatas täna, et tal on oma kava lisaraha leidmiseks.

«Rahandusministeerium on teinud ettepaneku tervishoiu täiendavaks rahastamiseks kasutada demograafiavalemit. See kasvatab haigekassa tulusid võrreldes praeguse süsteemiga, arvestades edaspidi ka demograafiast tulenevat vajadust kulude kasvuks,» ütles täna rahandusminister Sven Sester, kirjutas Postimees.

Samasugune olukord oli ka 2016. aasta mais Taavi Rõivase (REF) valitsuse ajal, kui töö- ja tervisminister pakkus esimest korda välja, et riik maksaks pensioniealiste eest tervisekindlustusmaksu ära. Toona ütles Ossinovski, et see muudatus oleks riigikassale läinud maksma 90 miljonit eurot. Ka toona oli Sven Sesteri juhitud rahandusministeerium selle plaani vastu.

Rahandusministeeriumi ettepanek oli hakata järk-järgult kompenseerima tööealise elanikkonna vähenemist haigekassasse mingi reegli põhiselt. Piltlikult öeldes, et kui aastas läheb 2000 inimest pensionile, siis nende eest makstakse teatud valemi alusel haigekassasse riigikassast raha juurde.

Suurtest palkadest laekuvad maksud ei päästa rahahädast

«Meil on demograafiline auk ja see mõjutab ka tervishoiu rahastamise jätkusuutlikust,» rääkis töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski tänasel pressikonverentsil. Ta lisas, et nüüd on toimunud põhimõtteline muudatus. «Kui seni on räägitud, et koos palkade kasvuga suurenevad ka haigekassa tulud ja täiendavat sekkumist ei ole vaja, siis see valitsus on otsustanud, et tervishoidu suunatakse lisaraha,» selgitas ta. Ossinovski sõnul vaidlused lisarahastamise teemal jätkuvad täna pärastlõunal. «Aga meil on tahe, et riigieelarve strateegia raames saavad haigekassa rahastamise küsimused ka lõpliku lahenduse,» kinnitas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.