Kiirabiliit pole rahul Aaviksoo tööga

Eesti Kiirabi Liidu juht Ago Kõrgvee
Eesti Kiirabi Liidu juht Ago Kõrgvee

Eesti Kiirabi Liit tegi seoses e-kiirabi venivate arendustega pöördumise minister Jevgeni Ossinovskile ja terviseameti peadirektor Tiiu Arole.

Eesti Kiirabi Liidu juhatuse esimehe Ago Kõrgvee poolt allkirjastatud pöördumises on kirjas, et pöördumist ajendas kirjutama Eestis kiirabiteenuste pakkujate tõdemus, et e-kiirabi arendusprotsess ei ole käivitunud sellisel kujul, kui see oli algselt sotsiaalministeeriumi poolt kavandatud. "E-kiirabi projekt on hüberneerunud ning seab sellega ohtu kvaliteetse ning patsiendile suunatud erakorralise meditsiini tegevuse. Seetõttu oleme välja toonud peamised murekohad. Kõik allpoolnimetatud olulised dokumendid on pöördumisele lisatud," seisab pöördumises. Eelkõige ei olda rahul e-arenduste eest vastutava asekantsler Ain Aaviksoo tegevusega. 

E-kiirabi puudused:

  1. E-kiirabi juhtrühmas kokkulepitut ei järgita, nii nagu ei peeta kinni ka varasematest kokkulepetest.
  2. E-kiirabi juhtrühma  viimase koosoleku  (toimus 22.12.2016) protokoll ei ole korrektne, kuid vaatamata sellele tähelepanu juhtimisele ei ole protokolli parandatud. Põhimõtteliselt võib seda võrrelda võltsimisega. 
  3. Kiirabiasutuste poolt prioriteetseks peetud e-kiirabi arendusi ei ole teostatud  ning selle põhjenduseks ei ole antud seletusi.
  4. E-kiirabi omaniku staatus on siiamaani  ebaselge.
  5. Samuti ootame jätkuvalt vastuseid Siseministeeriumi haldusalas oleva asutuse (SMIT) poolt arendatavate tarkvaralahenduste osas, mida otseselt kasutab kiirabi ressursside juhtimiseks Häirekeskus.
  6. Vastuseta on veel eelmise aasta suvel tõstatunud Päästeameti ning politsei- ja piirivalve seaduse muutmise seaduse küsimus.
  7. Kiirabikaartide jõudmine EMO töölauale on jätkuvalt problemaatiline, mistõttu tuleb kiirabidel  e-kiirabikaart välja printida, kui patsient hospitaliseeritakse. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.