Kohus andis videosillale õiguse

Tartu halduskohus rahuldas tänase otsusega Terve Pere Apteek OÜ (Apteek) kaebuse ja tühistas kaugapteekri lahendust välistava ravimiameti ettekirjutuse.

Vaidlus tekkis sellest, et Apteek rakendas selle aasta juunis Tamme Apteegi Luunja ja Kavastu haruapteekides niinimetatud kaugapteekri lahenduse, mis tähendas, et kohapeal ei tööta enam proviisor või farmatseut, vaid ainult klienditeenindaja, kirjutas ERR.

Proviisor või farmatseut on füüsiliselt üldapteegis ning teenindab ja nõustab haruapteekide kliente videosilla vahendusel. Klienditeenindaja annab ravimi füüsiliselt kliendile ja teostab maksetoimingud. Ka ravimi üleandmine toimub videoühenduse abil apteegiteenuseks erialase ettevalmistusega töötaja järelevalve all.

Juulis tegi ravimiamet ettekirjutuse, millega kohustas Apteeki tagama haruapteekides proviisori või farmatseudi kohaloleku. Ravimiameti hinnangul ei ole kaugapteekri lahendusega täidetud ravimiseaduse nõue, et apteegiteenust võivad apteegis ja selle struktuuriüksuses osutada ainult terviseametis registreeritud proviisor ja farmatseut.

Kohus leidis, et kaugapteekri lahendus on kooskõlas nimetatud ravimiseaduse nõude ja eesmärgiga. Kohus nõustus Apteegiga, et välja töötatud süsteem ei võimalda ravimit osta ilma proviisori või farmatseudi osavõtuta müügiprotsessist. Seega osutab sisuliselt apteegiteenust nii käsimüügi- kui ka retseptiravimite puhul ravimiseaduse nõuetele vastav töötaja, kuigi videoühenduse teel. Samuti nõustus kohus kaebajaga, et ravimite füüsiliselt kliendile kättesaadavaks tegemine ja kauba eest maksete vastuvõtmine ei ole apteegiteenuse osa, mida tohiks teha vaid erialase ettevalmistusega töötaja.

Kohus märkis, et apteegiteenuse tuumaks olev asjatundlik proviisori või farmatseudi nõustamine ei pruugi alati jõuda ravimi tegeliku kasutajani ka niinimetatud tavaolukorras, kus erialase ettevalmistusega töötaja apteegis kohapeal selgitusi ja nõuandeid jagab. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.