Naisteadlasi oodatakse stipendiumile kandideerima

Teadlane.
Teadlane.

Tänasest algas kandideerimine stipendiumile "Naised teaduses". Sel aastal antakse välja viis 6000 euro suurust stipendiumit, millega tunnustatakse Baltikumi naisteadlasi.

Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus antakse konkursipõhiselt välja üks stipendium alla 40aastasele doktorikraadiga naisteadlasele. Stipendium on mõeldud uurimistöö jätkamiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks antakse Lätis välja veel kaks stipendiumit alla 33aastastele doktorantidele.

Alates aastast 2005 on L’Oréal, UNESCO Läti rahvuslik komisjon, Läti Teaduste Akadeemia ja programmi patroon Vaira Vike-Freiberga tunnustanud programmi "Naised teaduses" stipendiumiga kokku 39 naisteadlast.

Esmakordselt liitusid eelmisel aastal programmiga ka Leedu ja Eesti. 2017. aasta "Naised teaduses" stipendiaatideks olid doktor Renâte Ranka, MSc Jekaterîna Ivanova ja MSc Marina Sokolova Lätist, doktor Urte Neniskyte Leedust ja doktor Els Heinsalu Eestist.

Programm "Naised teaduses" tähistab sel aastal juba oma 20. aastapäeva.

UNESCO ja kosmeetikagrupp L'ORÉAL panustavad ühiselt selle programmi kaudu teaduse arendamisesse ning propageerivad soolist võrdõiguslikkust teadusmaailmas.

Programmi eesmärgiks on populariseerida teadurite saavutusi, inspireerida naisi üle maailma ning aidata noori teadlasi nende eesmärkide saavutamisel. Stipendiumiprogrammi raames on tänaseks toetatud 2525 teadlast kokku rohkem kui 115 riigist üle maailma.

Balti riikides on tegu ainsa toetusprogrammiga, mis on suunatud spetsiaalselt naisteadlastele.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.