Violetta Riidas • 6 aprill 2018 13:30
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Üks põlvkond vajab ilmselt leetrite vastu lisadoosi

Prof Irja Lutsar on veendunud, et Eestis tuleks uurida leetrite ja punetiste antikehade taset inimeste veres.  Foto: ajakiri.ut.ee

Eestis terve vanuserühm inimesi, kes ongi saanud vaid ühe leetrivaktsiini, kuid eluaegse immuunsuse annab kaks doosi.

Tartu ülikooli professor Irja Lutsar ütles, et tegi koos kolleegidega mõni aeg tagasi immuniseerimiskava alusdokumendis ettepaneku, et Eestis tuleks uurida leetrite ja punetiste antikehade taset inimeste veres, kirjutas Eesti Ekspress.„Selle järgi saaks otsustada, kas oleks tarvis teha korduvat vaktsineerimist. Ilma sellise uuringuta seda öelda ei saa. Niisugune uuring aga eeldab ennekõike riigipoolset huvi ja ka rahastust. Minule teadaolevalt selles osas edasisi arenguid toimunud pole.“Infektsioonihaiguste dotsent ­Matti ­Maimets ütles, et enne 1980. aastat sündinud lapsed põdesid peaaegu kõik leetreid. Kui 1980. aastal tuli vene vaktsiin, oli selle kvaliteet kahtlane ning neid, kes on sündinud aastail 1980–1992 ja vaktsineeritud kahe leetrivaktsiini doosiga, on soovitatav korduvvaktsineerida ühe MMR vaktsiini doosiga.„Kui inimene on vaktsineeritud ühe vene vaktsiini doosiga, on mõistlik teha kaks vaktsiinidoosi neljanädalase intervalliga,“ selgitab Maimets.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee