USA arst kinnitab: vegantoitumine on ohutu

Perearst Marta Velgan intervjueeris 1. mail Eesti Vegan Seltsi korraldatud live ülekandes Facebookis tuntud USA arsti ja taimse toitumise eestkõnelejat Neal Barnard´i, kes kinnitab, et vegantoitumine on ohutu ka lastele ja rasedatele.

Intervjuud on nüüd võimalik järelvaadata koos eestikeelsete subtiitritega.

Intervjuus on juttu vegantoitumise ja tervise seostest, laste toitumisest ja Barnard´i meditsiinikeskusest, kus pannakse patsientide ravimisel rõhku just tervislikule toitumisele, samuti käsitletakse intervjuus riiklikke toitumissoovitusi.

Viidates erinevatele vegantoitumist puudutavatele uuringutele ütleb Barnard: „Asi on nüüdseks väga selge. Taimne toit aitab saavutada tervisliku kehakaalu ja hoida paremini kontrolli all diabeeti, kolesterooli ja vererõhku. Meil on ka rohkem kui küllalt uuringuid rasedate ja laste kohta, mis näitavad, et vegantoitumine ei ole mitte ainult ohutu, vaid see on ohutum kui liha-, juustu-, peekoni-, kommi- või limonaadidieet.“

Ta lisab, et tervisliku vegantoitumise tulemuseks on „kõige tervemad lapsed, kõige tervemalt kulgevad rasedused, kõige tervemad täiskasvanud ja kõige tervem vanaduspõlv.“

Intervjuud näeb siit

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.