Kokk: koondamine haiglates tõstis kulusid

Riigikogu liige Aivar Kokk tõi haiglate abiteenistuste koondamise välja kui halva näite, kuna kokkuvõttes edasised kulud hoopis tõusid.
Riigikogu liige Aivar Kokk tõi haiglate abiteenistuste koondamise välja kui...

Riigikogu liiige, endine sotsiaalkomisjoni esimees, Aivar Kokk tõi eilsel riigikogu istungil halva näitena välja kohustuslikud koondamised haiglate abiteenistustes.

Kokk tõi riigireformi arutelul välja, et bürokraatiat ja ametnike arvu tuleb vähendada, kuid mitte nii, nagu seda tehti haiglates. "Me ei hakka tegema nii-öelda seda ametnike vähendamist sellisena, nagu siin kaks aastat tagasi tehti. Võtame nüüd 3% vähemaks ja mida me siis koondasime? Koondasime suurhaiglate köögipersonali, kes olid enne haiglate nimekirjas ja käibemaksu ei pidanud maksma, tegime nendest erafirmad ja toidule ning kõigele tulid omad maksud juurde ja selle võrra kulutame lihtsalt haigekassa raha rohkem. Ega siis teenus saamata ei saa jääda, vaid teenuse hind muutus," rääkis Kokk.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.