Siret Trull • 1 august 2018 10:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Konkurent: haigekassa soosib maksuvõlaga haiglat

Anders Tsahkna Keila hooldushaigla avamisel 2016. aasta mais.  Foto: Eiko Kink / Äripäev

„Olukord on ebaaus,“ ütles Hiiu Ravikeskuse juht Kaidi Vainola. Nimelt on tema konkurendi PJV Hooldusravi maksuvõlg kasvanud juba pea miljoni euroni, ent haigekassa näib olema valmis haiglaga koostööd jätkama.

Haigekassa õendusabiteenuse riigihange on pidevate vaidlustamiste tõttu edasi lükkunud juba kolm korda – 16. juulil lõppema pidanud hanke uus tähtaeg on nüüd 13. august. Vaidlustaja on Hiiu Ravikeskus SA, mille juhatuse liikme Kaidi Vainola sõnul tundub, et haigekassa soosib hankega ekspoliitikule Anders Tsahknale kuuluvat maksuvõlaga haiglat PJV Hooldusravi, kirjutas Äripäev.PJV Hooldusravi on Keilas asuv haigla, millel on olnud juba mitu aastat ligi 800 000 euro suurune maksuvõlg. Viimase kahe nädala jooksul on võlg teinud uue hüppe ülespoole, küündides nüüd pea 950 000 euroni. Võimalus, et maksuvõlaga ettevõte saab hankes osaleda, on konkurendi tagajalgadele ajanud.„Ma arvan, et meie ei oleks saanud nii pikalt maksuvõlaga toimetada,“ ütles Vainola, kellele tundub, et haigekassa soosib PJV Hooldusravi, kuna neil on omavahel lihtsalt soojemad suhted.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee