Leht: Tsahkna pääses prokuratuuri pihtide vahelt terve nahaga

Anders Tsahkna, PJV Hooldusravi tegevjuht
Anders Tsahkna, PJV Hooldusravi tegevjuht

Prokuratuuril ei õnnestunud leida tõendeid, et Anders Tsahkna teadis Keila hooldushaigla ehituskulude kunstlikust suurendamisest.

Poolteist aastat tagasi, 2017. aasta juuni alguses pidas keskkriminaalpolitsei kinni Anders Tsahkna, Astlanda Ehituse juhi Kaupo Kolsari ja tema äripartneri Jaan Tuha. Neid kahtlustati soodustuskelmuses, mille kogusumma ületas 3,9 miljonit eurot. Kuriteole kaasaaitamises kahtlustati ka ehitusfirma Rand ja Tuulberg juhti Taivo Tähte. Ühtlasi esitati kahtlustus SA-le PJV Hooldusravi ehk Keila hooldushaiglale.

Juhtum oligi seotud Keila haiglaga, mis sai hoone rekonstrueerimiseks EL-ilt 3,9 miljonit eurot toetust. See kattis projekti kuludest ainult ühe osa. Ülejäänu pidi olema omaosalus, ent nii palju raha ei olnud Tsahknal kuskilt võtta. Projekti aitas rahastada Kolsar.

Kolsari osalusega MTG Grupp andis haiglale viis miljonit eurot laenu. Politsei ja prokuratuur kahtlustasid, et laen oli fiktiivne ja haigla remondikulud paisutati kunstlikult mitu miljonit eurot suuremaks. Selle tõendamisega jäigi prokuratuur aga jänni.
 
Loe täismahus Delfist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.