Riik ja linn asutavad Tallinna Haigla koos

Tallinna Haigla joonis
Tallinna Haigla joonis

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder allkirjastavad täna koostöölepe Tallinna Haigla asutamise ettevalmistamiseks.

Koostööleppe tekstis märgitakse, et kuna Tallinna keskhaiglate ravitegevuse koondumine uude tervishoiulinnakusse parandab arstiabi kättesaadavust suurele arvule Tallinna ja Harjumaa elanikest, loob eeldused ravitegevuse kvaliteedi paranemisele ning aitab kaasa arstiabi jätkusuutlikkusele, toetab sotsiaalministeerium uue kaasaegse Tallinna Haigla rajamist.

Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud Eesti tervishoiu lähiaastate arengut kirjeldavas dokumendis „Eesti tervishoiuarengusuunad 2020“ on haiglate koostöö ja võrgustumine riikliku haiglavõrgu üheks olulisemaks kvaliteeti ja jätkusuutlikkust tagavaks meetmeks.

Ühised investeeringud

Uus Tallinna Haigla vajab kaasaja nõuetele vastava tervishoiuteenuse osutamiseks mahukaid investeeringuid, mida on otstarbekas realiseerida riigi ja linna koostöös. Uus Tallinna Haigla toimiks eelduslikult sihtasutusena ja selle asutajaõigusi teostatakse ühiselt.

Koostööleppe eesmärk on töörühma moodustamine, mis tagaks nii riigi kui linna igakülgse kaasatuse, koondaks olulise valdkonnapõhise teabe ning annaks soovitusi projekti edukaks läbiviimiseks, võimaldamaks riigil ja linnal otsustada edasisi tegevusi. Sotsiaalministeerium ja Tallinna linn panustavad eesmärgi saavutamisse ühiselt ja koordineeritult ning teevad endast oleneva, et tagada eesmärgi täitmiseks vajalik rahaline toetus.

Ettevalmistavate tegevuste peamine läbiviija on linn, kes valmistab ette tema pädevusse kuuluvad vajalikud dokumendid ning esitab need töörühmale läbivaatamiseks.

Koostööleppe töörühma koosseis

Eesti Vabariik

Maris Jesse Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler

Kalle Killar Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler 

Agris Koppel Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja

Helen Tralla Sotsiaalministeeriumi õigusosakonna juhataja

Tanel Ross Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna nõunik

 

Tallinna linn

Töörühma juht: Vahur Keldrima Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja

Sven Kruup Tallinna Haigla projektijuht

Silver Tamm linna finantsteenistuse linnakassa juhataja

Kairi Vaher Tallinna Ettevõtlusameti juhataja

Vello Ervin Tallinna Ettevõtlusameti linna äriühingute järelevalve osakonna juhataja

Priit Lello linna õigusdirektor.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.