Lääne-Tallinna keskhaigla investeerib tänavu 5,5 miljonit eurot

Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu kinnitas 2019. aasta ligi 69,5 miljoni euro suuruse eelarve, investeeringute hinnanguline maksumus tänavuseks aastaks on 5,5 miljonit eurot. Möödunud aasta tulem oli haiglal 6,8 miljonit eurot.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul panustavad Tallinna keskhaiglad Eesti tervishoiusüsteemi kvaliteedi arengusse igal aastal olulisel määral. „Mõlema Tallinna keskhaigla investeeringud on kahtlemata vajalikud, et pakkuda kvaliteetset arstiabi ka kuni uue Tallinna Haigla valmimiseni. Ilma investeeringuteta poleks see võimalik,“ nentis Mölder.

Üle poole investeeringute summast eraldatakse ehituse ja renoveerimisega seotud projektidele, ligikaudu 2 miljonit eurot kulub valdavalt uute meditsiiniseadmete soetamisele ning infotehnoloogia ja halduse investeeringutele.

Meditsiiniseadmetest on käesoleval aastal suurim investeering uus kompuutertomograaf, olulised investeeringud on veel uus ehhokardiograaf, ultraheliaparaadid, uued narkoosiseadmed operatsiooniosakonda, samuti vastsündinu simulatsiooninukk, mida osaliselt finantseerib ka Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond.

Lääne-Tallinna keskhaigla olulisemad investeeringud sel aastal on Pelgulinna sünnitusmaja ja Meremeeste haigla fassaadide renoveerimine, samuti Meremeeste haiglas asuva üldkirurgiaosakonna kapitaalremont, mis on praegu tegemisel. Lisaks on plaanis Pelgulinna sünnitusmajja juurde ehitada uusi perepalateid.

Abilinnapea sõnul algab sel aastal ka uue tervisekeskuse projekteerimine praeguse Kopli polikliiniku asemele. „Äsja täitus esimene tööaasta Mustamäe tervisekeskusel ning patsientide tagasiside on olnud väga positiivne. Aasta jooksul tegid seal eriarstid ligikaudu 25 000 vastuvõttu, millele lisandusid veel hambaravikliiniku, naistekliiniku ja psühhiaatriakeskuse vastuvõtud. Oleme jõudsalt liikumas selles suunas, et nüüdisaegsed tervisekeskused oleksid 2021. aastal igas linnaosas,“ sõnas Mölder.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.