Äripäeva raadios: Mida alkoholisõltlasega peale hakata?

Confido sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu  Foto: erakogu

Täna on Äripäeva raadio eetris saade "Lavajutud", kus saab kuulata Teelia Rolko ja Kaja Heinsalu vaimse tervise konverentsil peetud ettekannete salvestusi.

Saade on eetris täna kl 15. Äripäeva raadiot saab kuulata SIIT.

Esimesena kõneleb Teelia Rolko, Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku arst-õppejõud psühhiaatria erialal. Juttu tuleb sellest, et suur hulk alkoholiprobleemidega inimesi, mõningate uuringute järgi 90%, kõnnib ringi ravita. Umbes pool neist ei pea alkoholi oma probleemiks. Üks osa ei tea, kelle poole pöörduda ning kolmas osa mõtleb, et neil on häbi abi küsida. Ettekande nimi on „Mida alkoholisõltlasega peale hakata?“.

Teises saateosas räägib Confido sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu. Teemaks on 12 sammu programm sõltuvushäirest taastumiseks ehk Minnesota mudel. Programmis õpitakse praktilise meetodi abil saavutama ja säilitama sõltuvusainevaba elu. Programmi juhtivatel töötajatel on isiklik taastumiskogemus – nad on ise olnud alkoholisõltlased või kannatanud alkohoolikust pereliikme tõttu.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee