• 12.04.19, 13:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sõeluuringul käis 86 ravikindlustuseta tallinlannat

Üle-euroopalisel emakakaelavähi ennetusnädalal pakkus Lääne-Tallinna Keskhaigla Tallinna ravikindlustamata naistele võimalust osaleda tasuta emakakaelavähi sõeluuringus. Viie päeva jooksul pöördus vastuvõtule 86 ravikindlustamata naist.
Sõeluuringul käis 86 ravikindlustuseta tallinlannat
  • Foto: Veiko Tõkman / Äripäev
Vanuse poolest emakakaelavähi sõeluuringu sihtrühma kuuluvaid naisi oli nende seas 22.

Seotud lood

Uudised
  • 04.12.18, 15:53
Pap-testi tõhusus kahtluse all
Senine emakakaelavähi ennetustöö Eestis ei ole toonud kaasa haigestumuse vähenemist ega vähi varasemat avastamist, selgus Tervise Arengu Instituudi, Ida-Tallinna Keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi hiljuti avaldatud uuringust. Uuringu autorid soovitavad olukorra parandamiseks kaasata sõeluuringusse ravikindlustuseta naised ja kaaluda Pap-testil põhineva sõeluuringu asendamist HPV-testi põhisega.
Uudised
  • 30.01.19, 07:00
Arstid jätavad paljud PAP testide vastused edastamata
TalTechi tervishoiutehnoloogia õppekaval valmis magistritöö, mis võttis emakakaelavähi skriiningu kvaliteedi luubi alla. Uuring näitas, et ainult pooled emakakaelavähi sõeluuringu testide tulemused olid vähi sõeluuringute registrile teada, mis tähendab, et emakakaelavähi skriiningprogrammi testi tõhusust ei ole täiel määral võimalik hinnata.
Uudised
  • 02.10.18, 08:00
Üle 160 Eesti naise aastas saab emakakaelavähi diagnoosi
Kuigi emakakaelavähki haigestumine püsib Eestis võrreldes eelnevate aastatega endiselt kõrge, käis aasta esimesel poolel emakakaelavähi sõeluuringul vaid 21% kutsutud naistest.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele