Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Mare Teichmann: kriisipsühholoogiat ei ole Eestis välja arendatud
Tallinna Tehnikaülikooli professor Mare Teichmann jagas Äripäeva Raadio hommikuprogrammis juhiseid, kuidas oma vaimset tervist hoida ehk et kriisi ajal tehtud otsuste tagajärgedega ei peaks hakkama kriisi lõppedes tegelema.
Mare Teichmann meenutas interjuud, mille ta andis 1995. aastal, aasta pärast Estonia hukku, ning tõdes, et me ei ole sellest ajast saadik kuigivõrd õppinud kriisidega paremini hakkama saama. Nagu siis ei pööratud eraldi tähelepanu vaimsele tervisele, nii ka nüüd suhtume sellesse üsna hoolimatult. Kui stressiga õigel ajal ei tegeleta, tekib posttraumaatiline stress.
Esmaspäeval järjekordsel koroonaviiruse teemalisel pressikonverentsil ütles terviseameti esindaja Martin Kadai, et haiguse leviku dünaamikat vaadates on õnnestunud 10 päeva nn plahvatusest hoiduda.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.