• 09.12.21, 13:00

Marin Mrčela: COVIDiga seotud korruptsiooniriskid on endiselt kõrged

Euroopa Nõukogu korruptsioonivastase riikide ühenduse president Marin Mrčela tegi tänasel rahvusvahelisel korruptsioonivastasel päeval avalduse.
Marin Mrčela: COVIDiga seotud korruptsiooniriskid on endiselt kõrged
  • Foto: Shutterstock
"Kuna valitsused on pidanud silmitsi seisma järjestikuste COVID-pandeemia lainetega ja peavad viiruspuhangutele endiselt kiiresti reageerima, kasutavad nad sageli erakorralisi meetmeid. Hoolimata erandlikust olukorrast on ülioluline, et valitsused tegutseksid täielikult seadusi järgides ning lähtuksid oma tegevuses läbipaistvuse, järelevalve ja vastutuse põhimõtetest.

Seotud lood

Uudised
  • 07.02.18, 12:30
Kuidas ravida korruptsiooni meditsiinisektoris?
Korruptsioon kardab valgust, mistõttu on läbipaistvus selle vältimise efektiivseim meede, leiavad advokaadid Olivia Kranich ja Norman Aas.
Uudised
  • 09.10.17, 16:45
Jüri Teras Keenia missioonilt: tollis tuli teha annetus riigikassasse
Reedel siirdus viis Põhja-Eesti Regionaalhaigla meedikut humanitaarmissioonile Aafrikasse, täpsemalt Chaaria Cottolengo Missionihaiglasse Keenias. Facebooki sissekandes kirjutab missiooni juht Põhja-Eesti Regionaalhaigla üld-ja onkokirurgia keskuse juhataja Jüri Terase sellest, millise huvitava olukorraga seekord Nairobi lennujaama tollikontrollis kokku puututi.
Uudised
  • 18.02.20, 10:00
Meditsiinikorruptsiooni 3 riski
Advokaadibüroo Sorainen Eesti vandeadvokaadid Norman Aas ja Lise-Lotte Lääne vastavad küsimustele arstide ja teiste tervishoiusektoris osalevate inimeste korruptsiooniriskidest, mida täna arutab ka riigikogu. Laias laastus saab riskid jagada kolmeks.
Uudised
  • 22.02.18, 16:32
Sule: korruptsioon tervishoius on suuresti möödanik
Eesti tervishoiusüsteem on usaldusväärne ja korruptsioon on suuresti möödanik, kirjutab Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule seoses Lääne-Tallinna keskhaigla korruptsioonijuhtumiga.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele