• 09.11.22, 09:29

Mälestame doktor Triin Remmelit

Eelmisel nädalal saadeti manalateele gastroenteroloog Triin Remmel, keda ka Meditsiiniuudiste toimetus kui head kaasautorit leinas mälestab.
Gastroenteroloog Triin Remmel (1968-2022)
  • Gastroenteroloog Triin Remmel (1968-2022)
Doktor Triin Remmel lahkus vaid 54aastasena, napilt enne järjekordset tema jaoks ootusärevat sündmust: reisi välismaale, sest ta armastas väga uusi maid avastada. Pika ja viljaka arstikarjääri viimaseks suuremaks ettevõtmiseks jäi jaanuaris Ida-Viru Keskhaiglas avatud Eesti esimene maksahaiguste kabinet asukohaga Ahtmes, kus ta kord nädalas vastu võttis. Just maksahaigused olid tema eriliseks huviobjektiks.
Ida-Viru Keskhaigla ülemarst gastroentroloog Toomas Kariis ütles tema kohta järelhüüdes: "Ida-Virumaal oli dr Remmel gastroenteroloogia eriala arstina juhtiv jõud. Töötades IVKHs ambulatoorsel vastuvõtul, siseosakonnnas ja endoskoopia kabinetis oli gastroenteroloogia erialase tegevuse arendaja Virumaal. Olles üks vähestest Eestis laiemalt tuntud IVKH arstidest ja aktiivne suhtleja, tutvustas haiglat ja selle tegemisi sõpruskonnas, andis kokkuvõttes mitekülgse panuse haigla arengusse. Tema tarkus, lugemus ja lektorioskused on need, millest kolleegid jäävad puudust tundma."
Triin Remmel töötas elu jooksul nii Tartu Ülikooli kliinikumi sisekliinikus, Magdaleena haiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas, Ida-Tallinna Keskhaiglas (gastroenteroloogia osakonna juhina, toim), Medicumis, Confidos, võttis vastu Kuressaare haiglas kui ka viimaks Ida-Viru Keskhaiglas.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Paar aastat tagasi on ta Medicumi kodulehel enda kohta kirjutanud nii: "Olen teise põlvkonna gastroenteroloog, kes tegeleb erinevate seedetraktihaigustega. Seedetraktihaigused on vägagi sagedased maailmas, sageli inimese elukvaliteeti oluliselt häirivad. Kahjuks universaalset ravi, eriti funktsionaalsete haiguste puhul pole sageli olemas. Kõrvetised, puhitused, kõhulahtisus, kõhukinnisus, kõhuvalu, kõik nad tekitavad vaevusi. Peamine on hea koostöö oma perearsti ning ka miks mitte gastroenteroloogiga, kes välistab kõik halvad haigused ning nõustab patsienti koostöös teiste spetsialistidega kuidas edasi elada.
Minu enda nn lemmikhaigused on maksahaigused. Eelkõige autoimmuunsed ning muud haruldased maksahaigused. Samas oman ka suurt kogemust viirushepatiitide ravi alal. Kogu maailmas tõuseb maksahaiguste esinemissagedus, eelkõige tänu sellele, et me oleme aina paksemad. Peamiseks raviks on siin õige toitumine ning küllaldane liikumine."
Triin Remmeli hariduskäik:
1996-99 Tartu Ülikool gastroenteroloogia residentuur
1992-96 doktorantuur Tartu Ūlikoolis, juhendajad professorid Vello Salupere ning Raivo Uibo. Kaitsmine cum laude 18. detsember 1996. Teemaks oli primaarne biliaarne kolangiit
1986-92 Tartu Ülikooli arstiteaduskond, ravi eriala, cum laude
1975-86 Elva Keskkool, eesti keele ja kirjanduse eriklass, hõbemedal.
Triin Remmel kuulus Eesti Gastroenteroloogide Seltsi, Eesti Endoskoopia Ühingusse ja oli ECCO (Euroopa põletikulise soolehaiguse organisatsiooni) esindaja Eesti eest.
Iseendast kirjutas ta veel, et on suur maailmarändur. "Hetkel olen käinud 78 riigis. Lemmikohad oleksid: Peruu, Myanmar, Nepaal ning Mali. Armastan lugeda ka non fiction raamatuid, eriti ajaloost. Olen lugeri inimene. Samas, on ka mu raamatukogu ning muusikavalik kodus üsnagi suur. Meeldivad eelkõige kaks muusikažanri: klassikaline muusika (suured lemmikud Händel ning Tšaikovski) ning sümfooniline ja gooti rock. Lisaks vaatan hea meelega ka mõnda head kriminulli TVs, tavaliselt kurjategijat küll ära ei arva."

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele