• 20.02.25, 15:00

Harvikhaiguste päeva konverentsil otsitakse patsientidele uusi ravivõimalusi

Reedesel harvikhaiguste päevale pühendatud konverentsil “Harvikhaiguste ravi võimalused, mida me täna Eestis veel ei tea” otsitakse vastuseid küsimustele, millised on uued ravisuunad harvikhaiguste ravis, kuidas kallist ravi rahastada ning kuidas kaasata patsiente ravimiuuringutesse.
Professor Katrin Õunap.
  • Professor Katrin Õunap.
  • Foto: Andres Tennus
Meditsiinigeneetiku ja Tartu ülikooli kliinikumi harvikhaiguste kompetentsikeskuse juhi professor Katrin Õunapi sõnul on maailmas käimas 66 801 kliinilist uuringut, milles osalemine annab harvikhaigusega patsientidele võimaluse kiiremini põhjuslikku ravi saada ja panustada ka teiste inimeste ravi kättesaadavusse. “Euroopa Liidus toimuvad uute ravimite kliinilised katsed suurriikides kindlates keskustes ja sinna võetakse eelistatult oma riigi inimesi. Eesti harvikhaigusega patsientidele öeldakse ära eri põhjustel. Olen veendunud, et ka väikeriigi patsientidel peaks olema võimalus saada vajadusel kohe uut harvikravimit,” selgitas Õunap.

Seotud lood

Uudised
  • 02.08.23, 15:00
Sõeluuring hakkab tuvastama ka loote harvikhaigusi
Tartu teadlaste ja arstide töö tulemusena hakatakse loote kromosoomhaiguste sõeluuringus edapidi analüüsima ka kodumaal enamlevinud harvikhaigusi.
Uudised
  • 06.08.24, 14:45
Riik toetab 4,2 miljoni euroga harvikhaiguste ravi kättesaadavuse parandamist
Sotsiaalministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avasid taotlusvooru, mis on mõeldud harvikhaigustega laste ja lapseeas alanud harvikhaigusega täiskasvanute abistamiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.04.25, 13:56
Digilahendus meditsiinis: personaalsed tööriided asenduvad nutika renditeenusega
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele