Järvamaa haigla eilsest alates joobeekspertiise ei tee

Eile hommikul saatis Järvamaa haigla
tervishoiuametile ja sotsiaalministeeriumile e-kirja, kus teatas, et ajutiselt
joobeekspertiise enam ei tee.

Seni oli haigla maakonnas ainus asutus, kuhu politseinikud joobeekspertiisi teenuse tarvis pöördusid, nüüd võtab haigla ainult vereproovi, seda analüüsida tuleb aga mujal, kirjutas Järva Teataja.

Seda, et haigla kaalub joobeekspertiisid üldse lõpetada, mainis peaarst Andres Müürsepp eelmise reede Postimehe loos, kus kahtlustati haiglat kirurgi pojale tehtud ekspertiisi tulemuste võltsimises.

Nimetatud juhtumi tõttu pöördus Paide politseijaoskonna ülemkomissar Janno Ruus tervishoiuameti poole, et amet uuriks haiglas tehtavat.

Ruus märkis, et lähiajal istuvad peaarst, maavanem ja politsei esindajad laua taha arutlema võimalike lahenduste üle.

Tervishoiuameti järelevalveosakonna juhataja Peeter Mardna arvates peaks sotsiaalministeerium vaatama läbi ekspertiisi tegemise korra ja selgelt määratlema protseduurireeglid. Praegu on tema hinnangul tehtud protseduurid väga keeruliseks. Lisaks on seaduses auke, mis lubavad mõnelgi roolijoodikul teinekord karistusest pääseda.

Mardna lisas, et reedel istub koos ka Eesti haiglate liidu juhatus, mille esimene päevakorrapunkt käsitleb ekspertiiside tegemise korda. Mardna teada teeb juhatus arvatavasti pöördumise sotsiaalministeeriumile, kus palub protseduurile selgemad raamid ümber panna ja määratleda täpselt haiglate osa selles.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.