• 11.11.11, 11:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pakkala: ravimiuuringute maht Soomes kahaneb

Soomes on kliiniliste ravimiuuringute maht aasta-aastalt kahanemas, raske on leida sobivaid patsiente, arstide huvi asja vastu kahaneb, ja bürokraatia on suur, rääkis Helsingi Ülikoolihaigla ravimiuuringute keskuse juht, hematoloog Seppo Pakkala täna ravimiameti ja ravimitootjate liidu ühisel konverentsil kliinilistest ravimiuuringutest.
Pakkala jätkas, et tema keskuse alla käib umbes sama arv inimesi Soomest, kuipalju on Eestis elanikke. Koostöö käib 29 ettevõttega 377 kliinilise uuringu asjus. Investeering neisse kokku on 128 mln eurot.

Seotud lood

Uudised
  • 16.11.11, 07:00
Kliinilised uuringud võiksid Euroopasse jääda
Ravimiameti ja Ravimitootjate Liidu korraldatud konverents, mis analüüsis kliiniliste uuringute keskkonda Eestis, tõi kokku üle 100 osaleja Eestist ja lähiriikidest.
Uudised
  • 11.11.11, 12:29
Kalev Karu: Medicum sai mullu ravimiuuringutest 5% käibest
Medicumi nõukogu esimees Kalev Karu rääkis tänasel ravimiuuringute konverentsil, et neli aastat koostööd ravimiuuringute alal on toonud kasu nii maine tõstmisel, käibe suurendamisel kui ka üldise ravikvaliteedi tõstmisel. Mullu kasvatas see kontserni käivet 5%.
Uudised
  • 11.11.11, 14:57
Soov Eestis ravimiuuringud algatada kahaneb
Viimasel kahel aastal on Eestis kliiniliste uuringute algatamise taotluste arv märgatavalt vähenenud, näitab ravimiameti statistika. Kui tippajal 2007 esitati ligi 100 taotlust, siis eelmisel ja üle-eelmisel aastal alla 80. Mullu taotluste arv siiski õige pisut tõusis võrreldes 2009. aastaga.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele