Apteekrite liit kritiseerib apteegikorralduse eelnõuprojekti

Eesti Apteekrite Liit (EAL) kritiseeris teravalt ülehomme parlamendi sotsiaalkomisjonis arutlusele tulevat eelnõuprojekti, mis näeks apteegiteenuse kättesaadavuse tagamiseks ette lahenduse, kus edukamad linnaapteekide omanikud peaksid hakkama apteeke pidama ka maal.

 Liidu esinaine Ülle Rebane, juhatuse liige Kai Kimmel ja proviisor Helve Monvelt märkisid eile sotsiaalkomisjonile saadetud kirjas, et eelnõuprojekt ei täida oma eesmärki reguleerida apteekide asutamist ja tagada apteegiteenuse kättesaadavus ka maal, vahendas Psotimees. «Kavandatav ravimiseaduse muudatus apteegi asutamispiirangute vallas on EALi hinnangul täiesti mõttetu, meile vastuvõtmatu. Selline ravimiseaduse muudatus tähendaks surmaotsust sõltumatutele proviisoriapteekidele,» kirjutasid nad.

Nende hinnangul tähendaks muudatus, et apteeki võiks Eestis edaspidi pidada iga kodanik, kes on vähemalt 18 aastat vana ja pole kohtulikult karistatud. Apteegi omamine oleks nende sõnul seega igaühe vankumatu õigus.

Nii tähendaks see apteekrite liidu esindajate sõnul, et apteegiteenus ei saaks kunagi sõltumatuks tervishoiuteenuseks ning proviisor ei saa täies ulatuses täita talle seadusega pandud kohustusi, olla lõpuni eetiline ja samal ajal täita omaniku tahet..

Samuti ei paranda kavandatav muudatus apteekrite liidu esindajate hinnangul apteegiteenuse kättesaadavust maal. Samal ajal annab muudatus nende sõnul praktiliselt vabad käed avada apteeke ükskõik millises Eestimaa linnas või muus asulas.

Kuna linnades tooks muudatus nende sõnul kaasa uue apteekide avamise laine, tähendaks see omakorda proviisorite äravoolu maalt ja proviisorite agressiivse üleostmise käivitumist.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.