Esimene läbirääkimiste voor peaks tulema 22. jaanuaril

18. oktoober 2012. Keskpäeval algas taas kohtumine arstide kollektiivlepingu sõlmimiseks ja streigi lõpetamiseks.
18. oktoober 2012. Keskpäeval algas taas kohtumine arstide kollektiivlepingu...

Eesti Arstide Liit tegi osapooltele ettepaneku pidada kollektiivlepingu läbirääkimiste esimene voor 22. jaanuaril kell 14.00 Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit tegid  ettepaneku alustada läbirääkimisi üleriigilise kollektiivlepingu sõlmimiseks, millega kehtestatakse tervishoiuala töötajate töötasu alammäärad ja reguleeritakse töötingimusi.
19. detsembril 2014. aastal sõlmitud kollektiivleping kehtib kuni 31. detsembrini 2016. aastal. Töövõtjad avaldasid soovi alustada läbirääkimisi kollektiivlepingu seaduse § 7 kohaselt uue kollektiivlepingu sõlmimiseks, mis hakkab kehtima alates 01.01.2017. aastal. 

Patsientidele kvaliteetse ja kättesaadava arstiabi tagamiseks on vaja häid tervishoiutöötajaid, kes on motiveeritud Eestis töötama. Selles, et viimastel aastatel on arstide ja õdede lahkumine välismaale mõnevõrra vähenenud, on oluline roll alates 2012. aastast sõlmitud kollektiivlepingutel. Tunnustame sotsiaalpartnereid ja soovime, et kokkulepete järjepidevus ei katkeks. Senine praktika on tõendanud
tervishoiu rahastamise üle otsustajate – valdkonna ministri ja haigekassa juhtide osalemise vajalikkust läbirääkimistel, märgiti pöördumises.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.