Ühendkuningriikide sõjakirurgid peavad väljasõidukonverentsi

Reservmajor doktor Tiit Meren.
Reservmajor doktor Tiit Meren.

Ühendkuningriigi sõjakirurgide selts korraldab täna ja homme Tallinnas oma sügisese väljasõidukonverentsi ning kohtub Eesti kaitseväe meedikute ja reservkirurgidega.

Kahepäevase seminari raames saavad seltsi liikmed ülevaate sõjaväe- ja tsiviilmeedikute koostööst ning Afganistanis omandatud kogemuste rakendamise võimalustest meditsiinis.

Ürituse Eesti-poolse korraldaja reservmajor doktor Tiit Mereni sõnul on muljetavaldav, millise kiirusega on brittidel õnnestunud Afganistani lahinguväljal omandatud kogemusi rakendada näiteks kiirabiteenistuse töös.

Teiste seas arutlevad muutuste sisseviimise üle meditsiinisüsteemis kaitseväe katastroofimeditsiinini keskuse ülem kolonelleitnant Ahti Varblane, Tallinna kiirabi juht Raul Adlas, traumakirurg Peep Talving ning Rootsi kaitseväe traumakirurgia üks juhte.

Seminaril osalejad saavad ülevaate ka Läänemere julgeolekuolukorrast, innovatsioonist meditsiinitööstuses ning sõjaväe- ja tsiviilmeditsiini koostöövõimaluste kasutamisest riigikaitses.

Laupäeval tutvuvad sõjakirurgid Ida-Tallinna keskhaigla amputatsioonijärgse taastusravi keskuse ja Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise kirurgia üksuse tööga.

Eesti sõjaväekirurgid on koos briti kolleegidega teeninud Afganistanis Camp Bastioni kolmanda taseme sõjaväehaiglas, kus nende ülesandeks oli ravida raskelt haavata saanuid, sealhulgas käsitulirelvade laskehaavu ning miinide- ja isevalmistatud lõhkekehade plahvatuse tagajärjel tekkinud vigastusi.
Haiglas said abi nii liitlasvägede võitlejad, sealhulgas Eesti kaitseväelased, kui ka kohalikud elanikud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.