Mark Levin: ühendamine ei oleks tõhus

Tallinna endine abilinnapea Merike Martinson ja LTKH hooldusravikliiniku juht dr Mark Levin 2012. aastal kliin8iku avamisel.
Tallinna endine abilinnapea Merike Martinson ja LTKH hooldusravikliiniku juht...

Aastal 2012, kui LTKH uus hooldusravikliinik Õismäel avati, tehti intervjuu ka selle juhi Mark Leviniga kahe linnahaigla ühendamise teemal. Toona laitis Levin selle mõtte maha ja kinnitas, et konkrents on hea ja piisava rahastuse korral saavad nad korralikult tööd teha.

Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliiniku juhataja Mark Levin, kes kuulub Keskerakonda ja on kandideerinud 2013 ka kohalike omavalitsuste valimistel, ütles, et sotsiaalministri ettepanek ühendada Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla ei oleks tõhus, vahendas ERR Uudised ERRi raadiouudiseid.

Ametist lahkunud sotsiaalminister Hanno Pevkur allkirjastas selles ametis viimase dokumendina ametliku pöördumise Tallinna linnapeale, milles tegi ettepaneku tõsiselt kaaluda Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla ühendamist üheks haiglaks.

Pevkuri sõnul mõjutaks haiglate ühendamine tervishoiu rahastamist väga suurel määral. Uue hooldusravi kliiniku juhataja Mark Levin ühendamise mõtet eriti ei poolda.

"Ma arvan, et on hea, kui meil on siiski kaks linna haiglat, mis saavad natuke konkureerida. Võiks olla väike erinevus ravimeetodis ja nii edasi," selgitas Levin.

Kuigi paljud meedikud ja tervishoiuga seotud inimesed peavad seda ettepanekut mõistlikuks, sest see aitaks vähendada dubleerimist ja võimaldaks kokkuhoidu, ei tööta Levini sõnul suur haigla nii tõhusalt. Ta lisas, et ühendamise korral võib probleeme olla ka logistikas.

Levini hinnangul ei tooks haiglate ühendamine ka finantsilist kokkuhoidu. "Ma ei usu, et see tuleb," ütles ta.

Levini sõnul võiks haiglate ühendamise asemel tööülesanded jaotada. "Võiks olla näiteks üks ühendatud nõukogu, haiglatel võiks olla natuke jagatud ülesandeid, Lääne-Tallinna keskhaigla võib rohkem tegeleda neuroloogiaga, Ida-Tallinna keskhaigla teiste asjadega."

Lääne-Tallinna keskhaiglas avati uus hooldusravikliinik

Täna avati Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliinik nendele inimestele, kes vajavad pidevat või perioodilist õendusabi ja hoolekannet.

Kui varem oli kliinikus 63 voodikohta, siis nüüd on 150 voodit inimestele, kes vajavad ravi ja hooldust.

"Praegu on kord selline, et 85 protsenti sellest summast, mis on ette nähtud, annab meile haigekassa ja 15 protsenti maksab inimene ise, see on omaosalustasu ja momendil on see 6,46 eurot päev," rääkis Levin.

"Kui me saame piisavalt raha ja finantseerimist, siis saame me korralikult tööd hakata tegema," lisas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.