Valitsus asub arutama haigekassa nõukogu muutmist

Haigekassa nõukogu koosolek mullu jaanuaris.
Haigekassa nõukogu koosolek mullu jaanuaris.

Seoses haigekassa nõukogu töö ümberkorraldamisega arutab Vabariigi Valitsus 1. märtsi istungil Eesti Haigekassa seaduse ja ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Eelnõu seletuskirjas seisab, et Eesti Haigekassa seaduses (HKS) muudetakse Eesti Haigekassa nõukogu puudutavaid sätteid.

Nõukogu liikmete arvu vähendatakse 15-lt 7-le.

Eelnõu sätestab täiendavad nõuded Vabariigi Valitsuse nimetatud nõukogu liikmele, et vähendada Eesti Haigekassa nõukogus huvide konflikti võimalusi.

Eelnõu kohaselt ei või nõukogu liige olla seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga.

Samuti ei või isik kuuluda nende tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse ega saada esindusorganisatsioonilt lepingu alusel töö- või teenustasu, mis on seotud esindusorganisatsiooni põhitegevusega või tema huvide esindamisega.

Enne Vabariigi Valitsusele ettepaneku tegemist on ettepaneku tegija kohustatud kontrollima nõukogu liikme vastavust HKSis sätestatud nõuetele.

Tervisesektori kõigi osapoolte ühetaoline kaasamine ravikindlustuse arendamisse ning haigekassa nõukogu otsustusprotsessidesse senisest sisulisema panuse andmine hakkab toimuma Eesti Haigekassa põhikirja alusel nõukogu juurde 19. jaanuaril 2018. a moodustatud komisjoni kaudu, mille ülesanne on anda nõu Eesti Haigekassa arengu strateegilistes küsimustes.

Käesoleva eelnõu alusel moodustatakse haigekassa juhatuse juurde nõuandev tervishoiuteenuste loetelu komisjon, mis annab haigekassa juhatusele arvamuse tervishoiuteenuste loetelu muutmise kohta.

Komisjonide kaudu on võimalik senisest paremini kaasata tervisesektori haigekassa töösse.

Tervisesektori osapooltel tekib õigus komisjoni kaudu esitada haigekassa juhatusele arvamus tervishoiuteenuste loetelu muutmise kohta ja osaleda vastavates otsustusprotsessides.

Eelnõu kohaselt kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelu muutmise kriteeriumid ja nende täpsema sisu, kriteeriumidele vastavuse hindajad, hindamise tingimused ja korra ning tervishoiuteenuste loetelu komisjoni moodustamise ja töökorra.

Täiendavalt tunnistatakse HKS-is kehtetuks säte, mille kohaselt sõlmitakse haigekassa struktuuriüksuste juhtidega tähtajalised töölepingud tähtajaga kuni viis aastat, sest vastav säte ei ole enam kooskõlas töölepingu seaduse regulatsiooniga.

Eelnõuga kavandatud muudatused on planeeritud jõustuma 1. septembril 2018. aastal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.