Raul Niin müüs osaluse Kotka Erahaiglas

Dermatoonkoloogia Kliiniku juhatuse liige, endine Kotka Erahaigla osanik Raul Niin
Dermatoonkoloogia Kliiniku juhatuse liige, endine Kotka Erahaigla osanik Raul...

Alates jaanuarist ei ole Raul Niin enam Kotka Erahaigla juhatuse liige ning ta kinnitab, et on oma osaluse firmas maha müünud.

„Jah, müüsin enda osaluse haigla operaatorfirmas oma äripartner dr Jüri Kullamaale,“ kinnitas Raul Niin, kes oli üks 2015. aastal asutatud ja 2017. a veebruaris tegevust alustanud firma asutajatest.

Niin kinnitas, et haigla käivitus ootuspäraselt: sai ehitatud/sisustatud kaasaegsed ruumid, loodud hästi toimiv meeskond ning 2018. a. teostati haiglas juba üle tuhande päevakirurgilist operatsiooni. Nüüd on Niinel aga sihikul uued projektid: „Minu edasised plaanid on seotud nii Niine Nahakliiniku kui ka Kotka Tervisemajaga ning kuna erameditsiini väljavaated on Eestis udused, siis vaatan ka projekte väljaspool tervishoidu.“

Haiglat on plaanis laiendada

Kotka Erahaigla ainuke juhatuse liige on alates jaanuarist Jüri Kullamaa. "Ostmise otsus tundus loogilisena, kuna Raul Niine tubli töö haigla ehitamisel ja sisustamisel sai lõpule viidud," selgitas Kullamaa. "Osalust edasi müüa plaanis hetkel ei ole. Investoreid samuti ei vaja, sest haigla on valmis."

Kullamaa märkis, et haigla tegevus on plaanipärane, töö käib nii kohalike kui ka Skandinaavia patsientidega. Otsitakse ka koostööpartnereid Venemaalt.

"Täna on meil plastika- ja rekonstruktiivkirurgia eriala esikohal," ütles Kullamaa. Kotka Erahaiglas on tema sõnul kolm plastikakirurgi, kaks otorinolarüngoloogi ning üks dermatoveneroloog. Kuna operatsioonitubasid on kaks ja voodikohti 22, siis on plaanis haigla tegevust laiendada. "See tähendab, et ootame koostööpartnereid erialadel, mis sobiksid kokku haigla üldkontseptsiooniga, näiteks veresoonte-ja üldkirurge ning ortopeede," rääkis haigla omanik.

Kullamaa märkis, et investeering Kotka Erahaiglasse on olnud suur ja kasumisse jõudmine võib veel aega võtta.

2017. aastal oli Kotka Erahaigla müügitulu 554 555 eurot. Aasta lõpetati 198 809 euro suuruse kahjumiga. Töötajate keskmine arv taandatuna täistööajale oli 16 ja tööjõukulu 334 242 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.