Eesti teadlased lähevad probiootikumidega akne ja dermatiidi vastu
Kui probiootikumide kasutamine toiduainetööstuses on juba igapäevane praktika, siis nende jõudmine nahahooldustoodetesse on tulevikusuund, millega tegelevad ka Tartu Ülikooli meditsiiniteadlased.
Eesti teadlsed töötavad nad välja probiootilist nahatoodet, mis aitaks leevendada atoopilise dermatiidi ja akne sümptomeid.
Foto: Shutterstock
Nimelt töötavad nad välja probiootilist nahatoodet, mis aitaks haige naha mikrobioota korrigeerimise kaudu leevendada atoopilise dermatiidi ja akne sümptomeid.
Kui paarkümmend aastat tagasi arvati, et atoopiline dermatiit on eelkõige allergiline haigus, siis praeguseks on selgunud, et tegemist on väga heterogeense haigusega.
Akne on üks sagedasemaid nahahaigusi, esinedes üle 85% teismelistel ja üle 10% täiskasvanutel. Hinnanguliselt on iga viies dermatoloogilistest visiitidest seotud akne raviga, kirjutab dermatoloog Ene Mäestu.
SYNLABi infektsioonhaiguste valdkonna juht ja arst Paul Naaber on kolleegida valmis saanud teadustöö, mille käigus uuriti immuunvastust COVID-19 mRNA vaktsiinile sõltuvalt vanusest ja soost ja kõrvamõjudest.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!