Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kelt: põhiseaduspärasus ei garanteeri mõistuspärasust
Kaks-kolm aastat tagasi kehtestatud apteekide omandipiirangud on kiirustades ja mõjuanalüüsita seadustatud eksitus, mis tuleb parandada enne, kui üleminekuperiood 2020. aasta kevadel lõpule jõuab.
Euroopas on riike, kus on ajalooliselt välja kujunenud nii, et apteegi omanikud on ainult proviisori haridusega ettevõtjad. Samas on terve rida riike, kus apteeki pidava ettevõtja hariduse liigile tingimusi ei seata. Üldise trendina liigutakse ka esimesse gruppi kuuluvates riikides turu avamise suunas, sest omandipiirangud hoiavad turgu suletuna ning pidurdavad konkurentsi ja teenuse kvaliteedi kasvu.
Tänases Meditsiiniuudiste paberlehes on luubi all haigekassa selle aasta lepingud haiglatega ning sarnaselt eelmiste aastatega olid ka seekordsed mahud soovitust tunduvalt väiksemad.
Novembris Eesti Apteekrite Liidu ja Eesti Proviisorite Koja pooltuuringufirmalt RAIT Faktum & Ariko tellitud uuring ei anna olukorrast tegelikku pilti, kuna sellele ei saanud vastata kõik proviisorid.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!