• 02.02.10, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome läheb tööle üha enam Läti arste

Viimaste aastatega on Soomes töötavate, kuid muust riigist pärit arstide osakaal suurenenud. Üha enam läheb riiki tööle arste Eestist ja Venemaalt, viimasel ajal ka Lätist.
Riias paiknev eestlaste-soomlaste meditsiinipersonali vahendamisega tegelev Puumani OÜ pakub soome keele kursuseid, kuhu on end kirja pannud juba 25 lätlasest arsti. Osaühingu juhataja sõnul on nende firma kaudu Soome tööle läinud neli läti arsti, seda peamiselt just seetõttu, et Soomes on turvalised töökohad ja inimlik pension, vahendas Õhtuleht.

Seotud lood

Uudised
  • 29.11.11, 07:00
Aafrika hädas lahkuvate arstidega
Kodumaalt lahkuvad arstid pole ainult Eesti mure. Olukord on märksa tõsisem Aafrika riikides. Sealt lahkunud arstid on toonud miljarditesse dollaritesse ulatuvat kasu heaoluriikidele, kuid samavõrd palju kahju oma kodumaale, mille kanda on jäänud ainult nende koolituskulud, kirjutas ERR-i teadusportaal.
Uudised
  • 22.02.10, 12:56
Ebakindlus ja rahanappus ajab meediku välismaale
Terviseameti andmetel läks 2009. aasta jaanuariga võrreldes käesoleva aasta esimese kuu jooksul kaks korda rohkem arste ja õdesid välismaale tööle. Peamiseks sihiks oli Soome.
Uudised
  • 16.08.10, 15:53
Läti kiidab Eesti meditsiinisüsteemi
Läti päevaleht Diena tõdeb, et võrreldes Lätiga on Eestis tasuta meditsiinisüsteem, kiites nii meie tasuta perearstikülastust, operatsioone ning lõunanaabrite endiga võrreldes väga odavat haiglapäeva tasu.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele