Haigekassa ja erakliinikute vahel kevadel sõlmitud ravilepingud on toonud tüli majja. Eraraviasutuste rahulolematus raha jagamise põhimõtete ja viisi suhtes on nii suur, et kaheksa erakliinikut on haigekassa vastu kohtusse läinud, üks neist on Fertilitase erakliinik.
Fertilitase juhastuse esimees ja arst Ivo Saarma, kes on ühtlasi ka Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juht, ütleb, et haigekassa partnerite valiku puhul on arvestamata sellised olulised kriteeriumid nagu pikaajalised partnersuhted, tehtud investeeringud, järjepideva arengu ja kvaliteedi tagamine. Kõik see, mida rõhutatakse haigekassa poolt rahade jagamisel HVA haiglatele, kuid mis eratervishoiuasutuste puhul muutub ebaoluliseks, nendib Ivo Saarma 9. septembri Meditsiiniuudiste artikli tarbeks antud intervjuus.
Seotud lood
AS Fertilitase konsolideeritud majandusaasta aruande kohaselt oli ettevõtte kasum mullu 160 168 eurot, mida on 63 852 euro võrra vähem kui 2013. aastal.
Kümnest lepingute pärast haigekassa vastu kohtusse läinud juriidilisest isikust kaks nüüdseks kohtumenetlusest loobunud: Stigma Eraliinik OÜ, mille juht Henn Saag ei soovinud teemat kommenteerida ja Medita kliinik.
Viljaturaviga tegeleva Nova Vita juht Merike Seer tunnistab täna, 9. septembril ilmunud Meditsiiniuudiste leheloos, et veel selle kevade lõpul oli kliinik kaotatud ravilepingu tõttu uksi sulgemas. Paar kuud tagasi leidis haigekassa aga võimaluse lepingumahtu suurendada ja kliinik sai tegevust jätkata.
Haigekassa ja erakliinikute vahel kevadel sõlmitud ravilepingutega on tüli majas ning hulk kliinikuid on kohtusse pöördunud.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.