• 21.03.15, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hommik algab õhtul

Eesti Diabeedikeskuse sisearst, kliinilise toitumise spetsialist Kristel Ehala-Aleksejev kõneles mullu Tartus toimunud diabeedikonverentsil, et inimese organismil on kindlad ööpäevased rütmid, mida nimetatakse tsirkadiaanrütmideks. Päeva ja öö ajal toimivad meie keha erinevad organid erinevalt, samuti toimivad erinevalt rakud.
Kristel Ehala-Aleksejev
  • Kristel Ehala-Aleksejev
  • Foto: Julia-Maria Linna
Kui me jagame päeva kaheks, siis meie keha või organism on nii süsivesikute ainevahetuse kui ka insuliini regulatsiooni kohalt aktiivsem päeva esimesel poolel. Kui jõuame õhtusse, siis tõuseb meie organismi rakkude insuliiniresistentsus ja ka insuliini sekretsioon langeb.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele