Kliinikumi kevadkonverents 2016 „Tühi võrk ei seisa püsti. Või seisab?“

TÜ Kliinikum.
TÜ Kliinikum.

Kliinikumi traditsiooniline kevadkonverents, järjekorras juba 17nes, toimub kolmapäeval, 25. mail algusega kell 10 Tartus, Dorpati konverentsikeskuses. Konverentsi märksõnad on Eesti haiglavõrk, selle toimivuse tagamiseks vajalikud ressursid ja arstiabi kättesaadavus.

Viimane Eesti haiglavõrgu arengukava pärineb aastast 2002 ning see kavandas arenguid aastani 2015. Arengukava eesmärgiks oli „tagada kvaliteetse arstiabi kättesaadavus, optimeerida kulutused haiglavõrgu rajamiseks ja toimimiseks ning tagada haiglavõrgu jätkusuutlikkus“. Uus arengukava on ettevalmistamisel ja seetõttu on igati paslik vaadata tagasi, mida plaaniti ja mis jäi üldse planeerimata; mis plaanitust teostus ja mis mitte; hinnata, kust king enim pigistab ning vaadata ka, mida teevad naabrid ning millised on kohalike osapoolte ootused.

Esinejate valik on rikkalik. Nii näiteks räägib Tartu ülikooli inimgeograafia dotsent Garri Raagmaa rahva radadest looduses, nii muiste kui tulevikus, sealhulgas liikumistest tervishoiuvõrgus. Soome tervishoiusüsteemis käimasolevaid suuri ümberkorraldusi tutvustab HUS-i osakonnajuhataja Jari Petäjä. Eriarstiabi teenuste piirkondlikku kasutamist ning kättesaadavust vaevad erinevatest vaatenurkadest Põlva perearst Hepp Nigol, haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ning dr Margus Punab ja Urmas Siigur kliinikumist. Uue haiglavõrgu arengukava koostamist ning haiglavõrgu jätkusuutlikkuse tagamiseks vajalike erinevate ressursside planeerimist on lubanud oma ettekannetes käsitleda töö ja terviseminister Jevgeni Ossinovski, sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht ning Tartu ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet.

Konverentsi lõplik kava on veel küpsemas, kuid praegu on igati paslik broneerida aeg oma kalendris.

Konverents on tasuta, kuid palume Teil eelnevalt oma tulekust teatada e-kirjaga Kristi.Tael@kliinikum.ee hiljemalt 18. maiks 2016.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.