Uudised
Ainult tellijale

Passiivne suitsetamine võib soodustada südame rütmihäireid

Foto: Scanpix/ PantherMedia

Hiljuti keskuse UC Davis Health teadlaste poolt läbi viidud uuring on näidanud, et pidev passiivne kokkupuude tubakasuitsuga sisetingimustes põhjustab muutusi südame elektrilises talitluses, mis võivad olla südame rütmihäirete ja südame äkksurma riski eelmärgid.

Teadlaste sõnul näitavad hiirtega läbi viidud uuringu tulemused, et passiivne kokkupuude tubakasuitsuga tekitab muutusi rakkudes, mis reguleerivad südame tööd. Uuring avardab lisaks üldisi teadmisi tubakasuitsu mõjust südame tööle mittesuitsetajatel, mida on seni vähem uuritud.

Sisu on kättesaadav ainult arstidele ja apteekritele. Vaatamiseks logi sisse või registreeri oma arstikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee