• 06.06.13, 12:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Üldnarkoos võib vanemaealistel suurendada dementsuse riski

Üldanesteesia läbinud vanemaealistel inimestel on risk põdeda dementsust 35% kõrgem, vahendas ERR Teadusuudised.
Operatsioonijärgne kognitiivne väärtalitus (POCD) võib seostuda dementsusega veel mitu aastat hiljem. POCD-d esineb vanematel inimestel operatsioonijärgselt suhteliselt sageli ning tulenevalt ühisest patoloogilisest tekkemehhanismist võivad POCD ja dementsus olla omavahel seotud.  

Seotud lood

Uudised
  • 05.09.11, 08:00
Suur osa dementsusega patsiente jääb diagnoosimata
Dementsuse diagnoosi on saanud umbes 6-8% üle 65aastaste populatsioonist kogu maailmas ning nende osakaal järjest suureneb. Kõige sagedasem dementsuse põhjus (rohkem kui 50%-l juhtudest) on Alzheimeri tõbi. Selle diagnoosimise põhimõtetest ja eelkõige neuropsühholoogiliste testide kasutamisest diagnoosimisel rääkisid Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste kliiniku juhataja dr Katrin Gross-Paju ja kliiniline neuropsühholoog Liina Vahter.
Uudised
  • 16.08.13, 11:29
Dementsust käsitlevates kliinilistes juhendites jäävad eetilised küsimused sageli puudutamata  
Ajakirjas PLOS Medicine avaldatud uuringus näitavad Saksa teadlased, et kaheteistkümnes rahvuslikus dementsust käsitlevas kliinilises juhendis on 31-st patsiendiravi seisukohalt olulisest eetika küsimusest tähelepanu pööratud vaid umbes pooltele, kirjutas ERR Teadusuudised. 
Uudised
  • 09.03.13, 08:16
Uus loovteraapiatel põhinev teenus dementsusega eakatele
Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate osakond algatas üheaastase projekti, mille käigus arendatakse välja uus loovteraapiatel põhinev sotsiaalteenus dementsusega eakatele. Teenust testitakse Tallinna sotsiaalkeskustes ja hooldekodudes ning luuakse jätkusuutlik võrgustik selle teenuse pakkumiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele